Микола Расторгуєв: Біографія артиста

Запитай будь-яку дорослу людину з Росії та країн ближнього зарубіжжя, хто такий Микола Расторгуєв, то практично кожен відповість, що він є лідером популярного рок-гурту «Любе».

оголошення

Проте мало хто знає, що, крім музики, він займався політичною діяльністю, іноді знімався в кіно, йому присвоєно звання народного артиста Російської Федерації.

Щоправда, насамперед Микола — співак та музикант. Кожна друга пісня колективу "Любе" неодмінно стає хітом. До того ж Расторгуєв — один із улюблених співаків президента Росії Володимира Путіна.

Дитинство та юні роки Миколи Расторгуєва

Микола В'ячеславович Расторгуєв народився 21 лютого 1957 року. Місце народження - селище Биково, яке розташоване в Підмосков'ї.

На момент народження сина його тато В'ячеслав Миколайович працював шофером, а мама Марія Калмикова - швачкою.

Микола Расторгуєв: Біографія артиста
Микола Расторгуєв: Біографія артиста

У школі у Колі не було помічено якогось інтересу до наук, писемності, історії, тому вчився хлопчик погано. Його основними захопленнями було читання та музика.

Одними з улюблених виконавців та музикантів школяра були учасники легендарного гурту з Великобританії The Beatles, з яким він ознайомився після перегляду знаменитої кінострічки «Вечір важкого дня».

Після отримання атестату, в якому були переважно «трійки», батьки вмовили Колю вступити до Московського технологічного інституту легкої промисловості. Щоправда, і там він навчався не краще, ніж у школі.

Згодом молодик почав часто прогулювати заняття, проводячи вільний час із друзями. Після того, як на сесії Микола Расторгуєв провалив усі іспити, деканом університету було вирішено підписати наказ про відрахування.

Молода людина вже зібралася йти в армію, мріючи служити у ВДВ, але після проходження медичної комісії винесли вердикт «не придатний».

Початок музичної кар'єри

Першим місцем роботи майбутнього співака та музиканта став Інститут авіації, де він працював слюсарем.

Незважаючи на те, що у нього не було жодної музичної освіти (мама навіть говорила, що у сина немає слуху), 1978 року він став одним із учасників відомого колективу «Шестеро молодих».

На своїх концертах гурт нерідко виконував пісні Володимира Семеновича Висоцького, що допомогло Миколі навчитися сценічного та музичного мистецтва.

Микола Расторгуєв: Біографія артиста
Микола Расторгуєв: Біографія артиста

Завдяки виступу в колективі «Шестеро молодих» Расторгуєва почали впізнавати — публіка тепло зустрічала їхні концерти, з'явилися перші фанати і самого Миколи.

У результаті така популярність допомогла групі отримати запрошення від керівника знаменитого 1970—1980 років. минулого сторіччя ансамблю «Лійся, пісня».

Першим успіхом молодих музикантів став хіт «Обручка», який і сьогодні переспівують зірки вітчизняної естради. Щоправда, 1985 року група розпалася.

Залишившись без музичного колективу, Расторгуєв не зневірився і почав відвідувати різні прослуховування. У результаті після кількох спроб його прийняли на місце бас-гітариста у колективі «Рондо».

Ключовий поворот долі - створення рок-групи "Любе"

Аж до 1989 року Микола грав у групі «Рондо», доки не познайомився з композитором Ігорем Матвієнком. По суті, цей момент став поворотним у житті Расторгуєва.

Спільними зусиллями музикант та композитор вирішили створити свій колектив. Микола запропонував Ігорю назвати його «Любе», Згадавши, що в дитинстві часто чув цей жаргонізм, який означає різний.

https://www.youtube.com/watch?v=18-ko9KFnpA

14 квітня 1989 року гурт запросили на телебачення, де вона виконала пісню «Батька Махна», яка вже через день зробила музикантів зірками радянської естради.

Микола Расторгуєв та Алла Борисівна Пугачова

У розробці сценічного образу брала активну участь Алла Борисівна Пугачова. Саме її ідея була виступати на концертах у гімнастерці та галіфі. Такий образ не випадковий, адже більшість композицій групи була на військову тематику.

Микола Расторгуєв: Біографія артиста
Микола Расторгуєв: Біографія артиста

Після приголомшливого успіху першого альбому пісні "Атас", "Не валяй дурня, Америка" та ін. звучали з кожного радіоприймача та магнітофона країни.

За кілька років колектив отримав премію «Золотий грамофон», а 1997 року Миколі Расторгуєву присвоїли звання заслуженого артиста Росії. 2003 року він став народним артистом РФ.

Гурт досі регулярно випускає нові альбоми. Расторгуєв іноді виступає з російськими зірками шоу-бізнесу та кіно. Серед них: Софія Ротару, Людмила Соколова, Сергій Безруков, Олександр Маршал, Катерина Гусєва.

фільмографія

Микола Расторгуєв — людина різнобічна, завдяки чому вона із задоволенням знімалася у кількох фільмах:

  • "Зона Любе";
  • «Старі пісні про головне»;
  • "Чек";
  • "Людмила Гурченко".
Микола Расторгуєв: Біографія артиста
Микола Расторгуєв: Біографія артиста

Микола Расторгуєв: про особисте життя

У музиканта, артиста і співака Миколи Расторгуєва було дві офіційні дружини. Першою дружиною 19-річного юнака стала подруга зі школи 18-річна Валентина Титова. Спочатку молодята жили у батьків, а згодом переїхали до комунальної квартири.

У сім'ї народився син Павло. Шлюб тривав 15 років. Він розпався, коли на одному з концертів артист закохався в костюмерку Наташу і в 1990 повів її в РАГС. За чотири роки Наталя народила сина, якого назвали Колею, як і батька.

Микола Расторгуєв сьогодні

Наприкінці лютого 2022 року Микола Расторгуєв, разом зі своєю командою представив лонгплей «Своє». Збірка складається з ліричних творів співака та гурту «Любе» у напівакустичних аранжуваннях. Платівка включає в себе старі та нові твори. Альбом вийде у цифровому форматі та на вінілі.

«Вирішив зробити вам і собі подарунок до свого дня народження. Днями вийде подвійний вініл ліричних пісень «Любе»», – розповів лідер гурту.

оголошення

Нагадаємо, що 22 та 23 лютого на честь ювілею колективу, хлопці виступатимуть у Crocus City Hall.

наступне повідомлення
Леонід Утьосов: Біографія артиста
Вт Лют 18 , 2020
Переоцінити внесок Леоніда Утьосова як у російську, і у світову культуру неможливо. Багато провідних культурологів з різних країн називають його генієм і справжньою легендою, що цілком заслужено. Інші зірки радянської естради початку та середини XX століття просто тьмяніють перед ім'ям Утьосова. При цьому він завжди стверджував, що не рахує […]