Олександр Колкер: Біографія композитора

Олександр Колкер – визнаний радянський та російський композитор. На його музичних творах виросло не одне покоління меломанів. Він складав мюзикли, оперети, рок-опери, музичні твори до спектаклів та кінокартин.

оголошення

Дитячі та юнацькі роки Олександра Колкера

Олександр народився наприкінці липня 1933 року. Своє дитинство він провів на території культурної столиці Росії – у Пітері. Батьки Олександра хоч були звичайними робітниками, але музику дуже поважали.

Мама маленького Сашка була звичайною домогосподаркою, а батько – єврей за національністю, служив у Народному комісаріаті внутрішніх справ СРСР. У будинку Колкер звучала класична музика.

Олександр рано почав тягтися до музики. Мама помітила потяг сина до творчості, тому записала його до музичної школи. Викладачі навчального закладу запевнили батьків, що у їхнього сина ідеальний слух. Він без особливих зусиль міг відтворити мелодію, що нещодавно прозвучала.

Колкер і мріяти було, що стане композитором. Батько наполягав на здобутті «серйозної» професії. Після закінчення школи молодик вступив до електротехнічного інституту, рідного Санкт-Петербурга. У середині 50-х років минулого століття він закінчив навчальний заклад та отримав диплом.

Творчий шлях Олександра Колкера

Після закінчення навчального закладу він піймав себе на думці, що не хоче займатися нічим іншим, окрім музики. Та й природний талант маестро просився назовні. Але, на заводі йому таки довелося попрацювати, щоправда, зовсім недовго.

Ще під час навчання в інституті він записався на композиторські курси Йосипа Пустильника, відкритих при Спілці композиторів рідного міста. Після набутих знань - він почав застосовувати їх на практиці. Олександр зайнявся написанням музики для вистав, які ставили студенти електротехнічного інституту.

Приблизно в цей же час відбулася прем'єра оперети «Біла ворона». Незважаючи на те, що про талант Колкера було мало кому відомо – робота безперечно мала успіх. На хвилі популярності він пише музику для струнного квартету. Наприкінці 50-х років минулого століття він впритул зайнявся розкручуванням композиторської кар'єри.

Він продовжив складати геніальні музичні твори. Він був відомою особистістю в тісних колах місцевої інтелігенції, але широку популярність маестро знайшов після того, як одружився з Марією Пахоменко.

У середині 60-х років він представив «Гойдає, качає» для постановки «Іду на грозу». Твір на «ура» зайшов радянській (і не лише) публіці. Більше того – композиція набула статусу «шлягера».

Олександр багато писав для своєї дружини – Марії Пахоменко. Вона блискуче виконала композиції «Стоять дівчата» та «Горобина». Зоряний дует рік у рік демонстрував, що це «союз, укладений на небесах». Загалом 26 треків Колкер написав саме для своєї дружини.

Олександр Колкер: Біографія композитора
Олександр Колкер: Біографія композитора

Співпраця Олександра Колкера та Кіма Рижова

Його творча біографія нерозривно пов'язана з поетом-піснярем Кімом Рижовим. Останній – написав тексти більшості композицій Колкера. Творчих особистостей поєднувала не лише робота – вони були добрими друзями.

Колкер написав музику більш, ніж до 15 мюзиклів. На особливу увагу заслуговує рок-опера «Овод». Прем'єра постановки відбулася 85-го року. Рок-опера справила велике враження на публіку. Зал під час постановки був забитий ущерть.

Кількість кінокартин, у яких звучить музика Олександра, зашкалює. Його твори звучать у стрічках: «Гітари, що співають», «Ідучи – йди», «Мелодія на два голоси», «Ніхто не замінить тебе», «Подорожі в інше місто» та ін.

На початку 80-х йому присвоїли звання заслуженого діяча мистецтв РРФСР. Також він отримав Премію Ленінського комсомолу. Невдовзі Олександр став почесним громадянином Республіки Карелія.

Олександр Колкер: подробиці особистого життя маестро

Першу дружину композитора звали Рита Стригіна. Недосвідченість молодих людей далася взнаки, тому цей союз швидко добіг кінця. Олександр був відкритий до нових відносин, тому незабаром у нього зав'язалися більш ніж робочі відносини зі співачкою Марією Пахоменко.

Він був зачарований красою Пахоменка. На той час вона була однією з найзавидніших артисток Радянського Союзу. За нею доглядали досить впливові та заможні чоловіки, але Колкер був упевнений, що вона стане його дружиною. Він довго домагався розташування Марії.

Олександр Колкер: Біографія композитора
Олександр Колкер: Біографія композитора

Наприкінці 50-х років парочка офіційно узаконила стосунки. Невдовзі Марія народила доньку. Дівчинку назвали Наталя. До речі, подружжя зупинилося на одній спадкоємиці.

Зоряне сімейство склало про себе думку однієї з найміцніших і найпорядніших пар. 2013 року Марія померла. Пізніше стало відомо, що у цьому союзі все було не так гладко. Дочка в одному з інтерв'ю згадала, що батько піднімав на матір руку.

Композитор все заперечував. Він навіть звернувся до суду, щоб захистити свою гідність. Але все було спрямовано проти нього. Справа в тому, що знайшлося ще десяток людей, які підтвердили, що він справді фізично розправлявся з Пахоменком. Колкер і сьогодні все заперечує. Він у всьому звинувачує свою дочку. Наталія не дозволила бути батькові на похороні матері.

Олександр Колкер: наші дні

У лютому 2022 року у ЗМІ з'явилися заголовки про те, що на композитора напали з ножем у ліфті. Злочинець не тільки завдав удару холодною зброєю, а й душив Колкера. За фактом інциденту було порушено кримінальну справу щодо замаху на вбивство. Підозрюваного у скоєнні злочину стосовно Колкера було затримано того ж дня.

оголошення

Життю композитора нічого не загрожує. Він перебуває у стресовому стані. Олександр розповів, що не знає людину, яка намагалася позбавити її життя.

наступне повідомлення
163onmyneck (Роман Шуров): Біографія артиста
Ср Лют 23 , 2022
163onmyneck – російський реп-виконавець, який входить до складу лейблу Melon Music (положенням на 2022 рік). Представник нової школи репу у 2022 році випустив повноформатний лонгплей. Захід на велику сцену виявився дуже успішним. 21 лютого альбом 163onmyneck посів 1 місце в Apple Music (Росія). Дитячі та юнацькі роки Романа Шурова […]
163onmyneck (Роман Шуров): Біографія артиста