Alain Bashung (Олен Башунг): Біографія артиста

Alain Bashung вважається одним з провідних французьких шансоньє. Він є рекордсменом за кількістю деяких музичних нагород.

оголошення

Народження та дитинство Alain Bashung

Великий співак, актор і композитор Франції народився 01 грудня 1947 року. Місцем появи світ Bashung став Париж.

Alain Bashung (Олен Башунг): Біографія артиста
Alain Bashung (Олен Башунг): Біографія артиста

Дитячі роки минули у селі. Він жив у сім'ї свого прийомного батька. Життя не було надто складним. Від хресної він одержав у подарунок свою першу гітару. Але вже 1965 року став засновником першого музичного гурту. 

У цей час він кинув навчання у технікумі. Живучи у передмісті Парижа хлопці виступали різних сценах. На перших етапах кар'єри вони віддавали перевагу таким напрямкам, як рокабілі та кантрі. Але надалі їхній шлях був змінений. Колектив почав працювати в галузі фольку та R&B. Цей гурт успішно виступав на сценах клубів, барів та ресторанів. У тому числі на військових базах Франції.

Аранжувальник Alain Bashung

Після того, як він набрався досвіду під час роботи з групою, Alain стає аранжувальником у студії RCA. У 60-х роках він починає активно писати сингли не лише для різних виконавців, а й створює кілька власних треків. У 19 років він записує свою першу композицію "Pourquoi rêvez-vous des États-Unis". Окрім цього продовжує виступати на сцені з іншими виконавцями. Вже в 1968 році він записує свою чергову композицію «Les Romantiques».

Перші кроки на сцені та співпраця з Д. Ріверсом

1973 року починається його сценічна кар'єра. Він отримує роль мюзиклі «Французька революція» Шендерга. Саме тоді він заводить кілька значних знайомств. Зокрема, одним із його друзів стає співаком Д. Ріверсом. Для цього знаменитого артиста він написав безліч чудових композицій. Крім того, він знайомиться з автором Борисом Бергманом. Важливо те, що цей пісняр напише досить багато текстів для його композицій, які увійшли до кількох альбомів.

У 1977 році він записує сольний концерт, який отримав назву "Roman Photos". Через 2 роки випускає перший альбом Roulette Russe. На жаль, усі композиції автора не приносять йому успіху.

Доленосний поворот у кар'єрі

Для Alain доленосним стає 1980 рік. Саме з цього часу з'являється композиція Gaby oh Gaby. Цей сингл приносить автору першу славу. Зафіксовано понад мільйон продажів. Цей трек стає основою перевиданого альбому Roulette Russe.

Через рік він випускає нову платівку під назвою «Pizza». Основною композицією стає Vertige de l'amour. Завдяки цій роботі виконавцю відкривається дорога на сцену Олімпії. Центральна пісня платівки очолила багато рейтингів країни.

У 1982 році з'являється "Play blessures". Ця праця була випущена у співавторстві із С. Генсбургом. Робота з кумиром стала для Alain не лише найважливішою в кар'єрі, а й принесла знаменитість. Згодом виявилося, що ця платівка стала найголовнішою у кар'єрі співака та композитора. До 1993 він випускає кілька альбомів. Але збірки не виявилися надто відомими.

Alain Bashung (Олен Башунг): Біографія артиста
Alain Bashung (Олен Башунг): Біографія артиста

Робота в кіно

Вперше він став актором у 1981 році. Але перші ролі виявилися непоміченими широкою публікою. Наголос на кінозйомки Alain робить після 1994 року. Загалом він зіграв у 17 картинах.

Продовження музичної кар'єри

У 1983 році вийшла платівка «Figure imposee». Через три роки поціновувачі творчості артиста змогли оцінити працю «Passe le Rio Grande». 1989 року співак записує чергову платівку, яка отримала назву «Novice».

Окремо варто зазначити, що у 1991 році він запускає ще один альбом. До нього увійшли каверси таких виконавців, як Б. Холлі, Б. Діллама. Шанувальників було захоплено платівкою «Osez Josephine». Popит перевершив початкові очікування автора. Загалом було реалізовано понад 350 тисяч копій. З 1993 до 2002 року він записує кілька альбомів. Але вони вже не стали такими популярними як попередні.

Фантастичне завершення кар'єри

У 2008 році виходить чудова робота «Bleu pétrole». Саме вона стає вінцем його кар'єри. Платівка принесла автору та виконавцю три перемоги на «Victoires de la musique». Важливо розуміти, що це справжній рекорд. До Alain три «Вікторії» на одному конкурсі ніхто не заслуговував. Щоправда, це не всі нагороди автора. Загалом він зміг здобути 11 перемог на різних конкурсах.

Останні роки життя артиста Alain Bashung

На жаль, до початку 2000-х років він уже був смертельно хворий. Його долав рак. Виконавець був змушений проходити хіміотерапії, які негативно вплинули на його зовнішній вигляд. На останніх концертах та під час отримання нагород він не знімав капелюха з великими статями. Незважаючи на те, що він страждав від тяжкої хвороби, Alain продовжував працювати. Він виступав та писав. Але всі концерти він організовував на честь підтримки свого останнього альбому.

Незадовго до смерті, 01.01.2009 його визнають кавалером «Почесного Легіону». Наприкінці лютого, на початку березня він бере участь у конкурсі. У час йому вручають останню нагороду. Він заявив, що організатори влаштували йому розкішний вечір. Цей концерт та конкурс із теплим прийомом він не зможе забути.

Через два тижні після цього концерту він вмирає. Ця трагічна подія сталася 2 березня 14 року. Його відспівували у Сен-Жермен-де-Парі. Прах великого французького шансоньї спочиває на Пер-Лашез.

Вже після смерті поставили та запропонували глядачам «L'Homme à tête de chou». Для цього балету, який глядач побачив через 2 місяці після смерті, автор записав заздалегідь. У листопаді виходить сет-бокс із багатьма знаменитими композиціями автора.

оголошення

За кар'єру автор випустив 21 альбом. Він знявся у 17 картинах. Як композитор він виступив у 6 роботах. Недаремно на похороні Саркозі вказав, що світ залишив великий поет та музикант. Людина, яка змогла зробити величезний внесок у розвиток музики не лише Франції, а й усього Світу. Його пам'ять житиме в душах як шанувальників, так і простих поціновувачів гарної музики.

наступне повідомлення
Alex Luna: Біографія артиста
Чет Січ 21 , 2021
Артист, який має чітку перспективу представляти країну на міжнародному рівні, з'являється не щодня. Alex Luna – саме такий співак. Він має дивовижний голос, індивідуальну манеру виконання, ефектну зовнішність. Алекс нещодавно почав сходження на музичний Олімп. Але він має всі шанси швидко досягти вершини. Дитинство, юність артиста […]
Алекс Луна (Alex Luna): Біографія артиста