Zdob și Zdub (Здоб ши Здуб): Біографія групи

Zdob și Zdub – найвідоміший і найвпливовіший рок-колектив Молдови. На хлопцях, які очолюють гурт, буквально тримається важка сцена Молдови. У країнах СНД рокери здобули визнання за створення каверу на трек «Бачили Ніч» рок-колективу «Кіно».

оголошення

У 2022 році з'ясувалося, що «Здоб ши Здуб» представлять свою країну на конкурсі «Євробачення». Але шанувальників цією інформацією не здивувати. Учасники Zdob și Zdub втретє побують на цьому заході (вони виступали на «Євробачення» у 3 та 2005 рр.). У 2011 році їм випала можливість відвідати Турін (Італія), разом із гуртом «Брати Адвахови».

З моменту заснування і по сьогодні група постійно гастролює. Рок-колектив - часті учасники російських та європейських фестів. Рокерам пощастило виступати на одному майданчику із музичними гігантами.

Історія освіти та склад групи Здоб ши Здуб

Колектив сформувався у середині 90-х на території Молдови. Р. Ягупов, М. Гинку та А. Пугач – познайомилися ще у школі. Вони відвідували середньоосвітню школу. Кожен із цих хлопців буквально жив роком. Діти вміли мріяти, і робили це масштабно. Вже тоді вони поставили собі за мету прославитися.

Після отримання атестату зрілості – молоді люди вирушають до Інституту фізичної культури та спорту. Там же вони знаходять однодумців, які поповнюють групу – роблячи звучання треків «смачніше». Довгий час Zdob și Zdub знаходилися у пошуках «свого» звучання. Положенням на 2022 рік склад виглядає так:

Zdob și Zdub (Здоб ши Здуб): Біографія групи
Zdob și Zdub (Здоб ши Здуб): Біографія групи
  • Р. Ягупов
  • М. Гинку
  • В. Дандеш
  • А. Чоботар
  • В. Мазилу
  • С. Старуш

Учасники групи постійно експериментують із звучанням. Шанувальники люблять артистів за присутність у композиціях фолк-року, фолк-панку, репкору.

Повернемося до назви колективу. "Zdob și Zdub" – означає звуки ударів по барабану. Ритми та вдалі біти – як би підтверджують, що колись рокери правильно підібрали назву свого дітища.

Творчий шлях гурту Zdob și Zdub

Перше демо рокери записують у рік заснування колективу. Тоді з'являється композиція Lost World. Трек пройшов відбір фесту «Вчіться Плавати-1» у столиці РФ. Прогресивна столична молодь тепло приймає виступ гурту. Через пару років група повторно засвітилася на «Вчіться Плавати-2».

Для фесту хлопці записали кілька треків, а саме – «В моєму домі» і Hardcore Moldovenesc. Останній трек негласно став гімном альтернативної молоді Молдови. До речі, композиція і сьогодні вважається топовим треком дискографії рок-колективу.

У 1996 році рокери підписують контракт зі звукозаписною студією FeeLee. Тоді ж дискографія гурту відкривається лонгплеєм Hardcore Moldovenesc. Платівку очолило 12 драйвових треків. Майже всі пісні записані російською мовою. Через рік на підтримку альбому колектив вирушає до гастрольного туру. Того ж року вони засвітилися на фесті "Казантип".

На цьому підгони від рокерів не закінчилися. У 1997 музиканти тремтіли лонгплей Hardcore Moldovenesc. Пісні, що очолили трек-лист платівки, записані молдавською мовою.

Наприкінці 90-х років рокери багато і старанно гастролювали. У тому числі 1998 року вони відкатали двотижневе турне територією Німеччини. У цей час їх звучання як ніколи близьке до етнічної музики.

Zdob și Zdub (Здоб ши Здуб): Біографія групи
Zdob și Zdub (Здоб ши Здуб): Біографія групи

Новий етап творчості рок-колективу Здоб ши Здуб

Діти приступають до запису студійника Tabara Noastra. У записі лонгплею взяли участь співвітчизники музикантів, тому альбом вийшов неймовірно атмосферним та гостьовим. Збірку очолило 12 треків. На територію РФ платівка Tabara Noastra надійшла у продаж лише 1999 року. Тоді ж у Пітері та Москві рокери особисто представили збірку у місцевих клубах.

У «нульових» артисти виступили на концертному майданчику фестивалю EuroSonic. Там вони познайомилися з керівником Sziget – Даном Панаитеску. Цього року вони з'явилися ще щонайменше на 5 фестивалях, не рахуючи концерти для своїх шанувальників.

Восени того ж року вони записали кавер на твір «Бачили ніч». На такий крок музикантів мотивувало бажання взяти участь у триб'юті Віктора Цоя «Кінопроби». Після прем'єри треку – хлопців буквально накрила популярність. Вони стали одним із найбільш обговорюваних рок-колективів Молдови.

2001 року відбувся реліз Agroromantica. Нагадаємо, що це 3-й студійний альбом музикантів. На честь цього рокери провели низку концертів на території Молдови. Декілька виступів пройшло на безоплатній основі. Того ж року рокери взяли участь у міжнародних фестах. Вони виступили на концертних майданчиках України, Сербії, Італії, Угорщини. 2001 року зірки провели понад 100 концертів по всьому світу.

2003 був відзначений релізом платівки «450 овець». Презентація збірки відбулася у Словаччині. З комерційної точки зору платівка виявилася успішною. Презентація лонгплею в рідному Кишиневі відбулася лише через рік.

2004 року рокери «засіли» в звукозаписній студії. Вони зосередилися на записі альбому, присвяченому 10-річчю колективу. Платівку очолило 10 найкращих треків з моменту заснування групи, та 5 крутих новинок.

Zdob și Zdub (Здоб ши Здуб): Біографія групи
Zdob și Zdub (Здоб ши Здуб): Біографія групи

Участь у міжнародному пісенному конкурсі

2005 року молдавським випала унікальна можливість представити свою країну на «Євробачення». Артисти на суд глядачів презентували трек Bunica Bate Doba. За підсумками голосування вони посіли 6 місце. У 2006 році дискографія колективу поповнилася альбомом Ethnomecanica.

Далі цілих 4 роки рокера «томили» шанувальників в очікуванні нового альбому. Вже 2010 року відбувся реліз «Біле вино/Червоне вино». До трек-листу увійшли не лише нові треки, а й класні кавер-версії, а також твори, які вони співали на різних передачах.

2011 року вони повторно засвітилися на «Євробаченні». Музиканти порадували виконання композиції So Lucky. У фіналі конкурсу артисти посіли лише 12 місце. У 2012 році дискографія команди поповнилася лонгплеєм Basta Mafia!.

За рік артисти виступили разом із симфонічним оркестром. Рокери подарували слухачам справжню насолоду. Вони виконали не лише старі, а й нові музичні твори.

2015 року був відзначений релізом 20 de Veri. На початку листопада 2019 року рокери представили альбом Bestiarium. Тур на підтримку альбому пройшов у 13 містах Румунії.

Цікаві факти про групу

  • Хлопці здобули медалі «За Заслуги перед Батьківщиною».
  • Станом на 2022 вони випустили 10 студійних альбомів. Діти не збираються зупинятися на цьому досягненні.
  • Вони отримали відзнаку від MTV Romanian Music Awards. Команда виграла у номінації «Best ethno».

Zdob și Zdub: наші дні

оголошення

На початку року з'ясувалося, що на пісенному конкурсі «Євробачення-2022» Молдову представить гурт Zdob şi Zdub та «Брати Адвахови». Діти порадують публіку виконанням музичної композиції Trenuletul.

наступне повідомлення
4atty aka Tilla (Чатті ака Тілла): Біографія артиста
П'ят Лют 4 , 2022
4atty aka Tilla стоїть біля витоків українського андеграунду. Репер асоціюється як колишній учасник гучних колективів «Мости» та «Гриби». Трушним шанувальникам напевно відомо, що читати реп він почав ще підлітком, але масштабну популярність набув саме у проекті Юрія Бардаша. Для шанувальників чудова новина – артист обіцяє випустити повноформатний альбом уже в […]
4atty aka Tilla (Чатті ака Тілла): Біографія артиста