Скоморохи: Біографія групи

"Скоморохи" - рок-колектив, родом з Радянського Союзу. Біля витоків гурту стоїть вже відома особистість, а тоді — школяр Олександр Градський. На момент створення гурту Градському було лише 16 років.

оголошення

Окрім Олександра, до складу гурту входили ще кілька музикантів, а саме барабанщик Володимир Полонський та клавішник Олександр Буйнов.

Спочатку музиканти репетирували та виступали без бас-гітари. Але пізніше, коли до команди приєднався гітарист Юрій Шахназаров, музика набула зовсім інших відтінків.

Цікаво, що більшість рок-колективів-початківців часів СРСР на початковому етапі кар'єри виконували треки зарубіжних виконавців. Така особливість дозволяла молодим групам сформувати свою аудиторію.

Гурт «Скоморохи» став рідкісним винятком. Зарубіжні пісні були включені до їхнього репертуару, але звучали дуже рідко. Основа творчості колективу - композиції власного твору.

Історія створення колективу «Скоморохи»

Спочатку музикантам було ніде репетирувати. Але невдовзі керівник Будинку культури «Енергетик» надав групі місце для репетицій. Окрім гурту «Скоморохи», у ПК репетирував колектив «Машина часу». Музиканти спілкувалися між собою та обмінювалися ідеями щодо виступів та запису треків.

Незважаючи на старання музикантів, меломани начебто не помічали нового колективу. Щоб забезпечити інтерес до солістів, а заразом трохи поповнити «гаманець», Градський та кілька колишніх колег по групі «Слов'яни» (Віктор Дегтярьов та В'ячеслав Донцов) створили паралельний колектив із західним репертуаром «Лос Панчос».

Комерційна група проіснувала до 1968 року. Завдяки ставці на західний репертуар музиканти збагатилися та змогли купити необхідне обладнання для роботи.

Цікаво, що спочатку гурт «Скоморохи» виступав виключно на безоплатній основі. Концерти музикантів організовували у Будинку культури та на міських святах.

Пісні, які увійшли до репертуару, — це заслуга кожного із солістів групи. Іноді із гуртом «Скоморохи» співпрацював Валерій Сауткін, який писав тексти. Трохи згодом Олександр Градський написав для групи композиції, які стали хітами. Йдеться про пісні: «Синій ліс», «Птахоферма», міні-рок-опера «Муха-цокотуха» за Корнеєм Чуковським.

Перу Олександра Буйнова належать треки «Пісні про Оленку» та «Трава-мурава» (слова Сауткіна), Шахназаров також написав кілька хітів: «Мемуари» та «Бобер» (слова Сауткіна).

Інтерес до колективу "Скоморохи" підвищувався. Музикантами почали цікавитись, і відповідно гурт почали запрошувати на комерційні виступи. У групі «Лос Панчос» не було потреби. Групу хотіли слухати не лише у Москві.

Зміна складу колективу «Скоморохи»

Перші зміни у складі групи "Скоморохи" були в середині 1960-х років на початку 1970-х років. Протягом цього часу у колективі побували: Олександр Лерман (бас-гітара, вокал); Юрій Фокін (ударні інструменти); Ігор Саульський, що змінив пішов в армію Буйнова (клавішні інструменти).

У цей період група оголосила про вимушену перерву. У музикантів знову скінчилися кошти. На той момент вони дуже потребували професійної апаратури.

Незабаром гурт «Скоморохи» та колектив «Машина часу» провели концерт, який став причиною заворушень. Ця подія відбулася 23 лютого. Безкоштовний концерт у буквальному значенні цього слова «зарядив» слухачів безумством. Після концерту глядачі вибігли надвір, приступивши до хуліганства. Коли на місце події приїхала міліція, то розлючені прихильники скинули їхні «коляски» до Москви-річки.

Відхід із групи Олександра Градського

1968 року Олександр Градський на деякий час залишив колектив. Він розпочав роботу у вокально-інструментальному ансамблі «Електрон», де замінював на місці соло-гітариста Валерія Приказчикова, але не співав.

Протягом наступних кілька років Градський їздив із різними російськими гуртами на виступи, але найцікавіше, що Олександр «зберігав мовчання», просто граючи на гітарі.

1970 року Градський приєднався до популярного радянського колективу «Веселі хлопці» під керівництвом Павла Слобідкина. Як частина групи «Веселі хлопці», Олександр отримав перші серйозні навички виступів на сцені.

Олександр Градський заспівав та заграв одночасно саме у групі «Веселі хлопці». І все б нічого, але в 1971 році у зв'язку з навчанням музикант прийняв нелегке для себе рішення - він покинув колектив. Разом з ним до ансамблю «Веселі хлопці» було прийнято і барабанщика Володимира Полонського, який виступав в ансамблі до середини 1970-х років.

https://www.youtube.com/watch?v=zcH_WfRsXQw

Градський вступив до престижного Московського університету імені Гнесиних. Молода людина пізнавала ази вокалу у самого Л. В. Котельникова. Трохи пізніше Олександр Градський удосконалював майстерність у класі Н. А. Вербової.

Возз'єднання групи «Скоморохи»

Після відходу з вокально-інструментального ансамблю «Веселі хлопці» Градський знову захотів відновити роботу гурту «Скоморохи». Музикант хотів взяти участь у всесоюзному фестивалі «Срібні струни» у місті Горькому. Колектив почав активно репетирувати.

Але за кілька тижнів до проведення Всесоюзного фестивалю колектив покинули Олександр Лерман і Юрій Шахназаров, який став другим гітаристом. На зміну музикантам терміново викликали Ігоря Саульського, якому довелося стати бас-гітаристом і вже в поїзді «Москва — Горький» розучував басові партії.

Гурт все ж таки виступив на сцені фестивалю. Колектив «Скоморохи» справив гарне враження на журі та глядачів. Музиканти відвезли із собою 6 із 8 можливих нагород. Нагороди, що залишилися, були присуджені челябінському ансамблю «Аріель».

Збільшення популярності Градського, а також нестабільний склад колективу зіграли з групою «Скоморохи» злий жарт. Незабаром групою почали називати учасників записів на радіо.

Олександра Градського ця новина не вразила. Починаючи з 1970-х років, він здебільшого реалізовував себе як сольний співак. Крім того, він чудово грав на гітарі.

Скоморохи: Біографія групи
Скоморохи: Біографія групи

Наприкінці 1980-х років Олександр Градський з акомпануючим йому складом під вивіскою «Скоморохи» виступив на концерті «Машина часу». Тоді згаданий колектив святкував другий серйозний ювілей – 20 років з моменту створення гурту.

оголошення

На сьогоднішній день кожен із музикантів займався сольною діяльністю. А деякі взагалі відійшли від творчості. Зокрема, «батько» групи «Скоморохи» Олександр Градський реалізував себе як продюсер, поет, телеведучий і шоумен.

наступне повідомлення
Billy Talent (Біллі Телент): Біографія групи
Сб Травень 9 , 2020
Billy Talent – ​​популярний панк-рок-гурт із Канади. До складу колективу увійшли чотири музиканти. Окрім творчих моментів, учасників гурту пов'язує ще й дружба. Зміна тихого та гучного вокалу – характерна особливість композицій групи Billy Talent. Квартет розпочав своє існування ще на початку 2000-х років. В даний час треки колективу не втратили […]
Billy Talent (Біллі Телент): Біографія групи