Lil Jon (Ліл Джон): Біографія артиста

Lil Jon відомий шанувальникам як "Король кранка". Багатогранний талант дозволяє називати його не лише музикантом, а й актором, продюсером та сценаристом проектів.

оголошення

Дитинство та юність Джонатана Мортімера Сміта, майбутнього «Короля кранка»

Джонатан Мортімер Сміт народився 17 січня 1971 року в американському місті Атланта. Його батьки були службовцями у військовій корпорації Lockheed Martin.

Сім'я жила скромно та виховувала п'ятьох дітей. Джонатан як старший дбав про своїх молодших братів і сестер. Батьки виховували дітей у суворості. Побачивши непідробне захоплення старшого сина музикою, підтримали його.

Lil Jon (Ліл Джон): Біографія артиста
Lil Jon (Ліл Джон): Біографія артиста

Шкільну освіту Джонатан Сміт здобував за магнітною методикою у найстарішій американській школі імені Ф. Дугласа. Школа була створена спеціально для афроамериканських студентів із бідних сімей. Багато випускників цієї школи згодом стали знаменитими митцями, юристами та політиками.

Під час навчання у школі хлопець потоваришував із Робертом Макдавеллом та Вінсом Філіпсом. Підлітків поєднало загальне захоплення скейтбордингом. Але хлопцям потрібні були гроші, і вони почали підробляти у магазині спортивного спорядження.

Перша діяльність у музиці Lil Jon

Особливістю магнітної методики освіти була чітко виражена спеціалізація. Джонатан захопився електронною музикою. Щоб тренувати свої навички, він став організатором спеціальної музичної вечірки Old Engand Chicken Parties. 

Послухати Джонатана приходили підлітки, яким подобалась електронна музика. Думка батьків щодо концертів сина: «Краще бути під наглядом батьків, ніж вештатися вулицями».

Незабаром талановитий діджей перейшов із підвалу до танцювальних клубів рідного міста. Тоді ж він познайомився з людиною, яка вплинула на музичну біографію молодого виконавця. 

Знайомство з Джермейном Дюпрі (власником So So Def Recordings) допомогло Джонатану потрапити до звукозаписної компанії. Звідси розпочався його професійний музичний шлях.

Етапи творчого шляху Lil Jon

Потрапивши до студії звукозапису, талановитий хлопець отримав високу посаду у регіональному відділенні компанії.

Джонатан (Ліл Джон) писав музику ще 1993 року, коли йому було 22 роки.

Першим проектом молодого виконавця та композитора у 1996 році став альбом Def Bass All-Stars. Збірку йому допомогли записати репери Атланти. Альбом удостоєний «золотого» сертифіката RIAA, і за ним була серія платівок.

Паралельно з цим у 1995 році музикант створив гурт Lil Jon & The East Side Boyz. Назва свідчила про походження та місце проживання членів колективу. Усі вони були мешканцями східного району Атланти.

Lil Jon (Ліл Джон): Біографія артиста

У 1997 році гурт випустив свій дебютний проект Get Crunk, Who U Wit: Da Album. Саме він популяризував новий стиль музики crunk (кранк). Альбом налічував 17 музичних творів, і один із них Who U Wit? став дуже популярним в Атланті.

Але слухачі були готові до нового стилю. А без рекламної компанії продаж альбому був «провальним».

Другий альбом гурту We Still Crunk! (2000) спіткала доля першого. Незважаючи на видиму невдачу, за нею було приховано невидимий успіх. Представник нью-йоркської студії звукозапису підписав договір із музикантами. Таким чином, їм було забезпечено популяризацію на рівні країни.

Третій альбом Put Yo Hood Up! (2001) (за підтримки TVT Records) користувався величезною популярністю і став золотим. Bia, Bia з цього альбому потрапив у 20 треків, що найбільш завантажуються, за версією спеціалізованого веб-сайту.

Альбом Kings of Crunk з'явився вже наступного року — двічі платиновий. А пісня Get Low досі звучить у найпопулярніших світових клубах. Саме цей твір був саундтреком до популярної гри Need for Speed: Underground. За підсумками 2003 року цей альбом увійшов до списку 20 найбільш продаваних в Америці.

Альбом Crunk Juice, який вийшов у 2004 році, був також двічі платиновим.

«Канікули» у творчості Ліл Джон та його продовження

Після такого гучного успіху музикант зробив перерву у творчості на 6 років. Причиною цього стали конфлікти з TVT Records. Виконуючи зобов'язання за договором із студією звукозапису, музикант випустив сольну композицію Snap Yo Fingers. Потім контракт між ними було розірвано.

Він повернувся лише у 2010 році із сольним проектом Crunk Rock. Свій альбом музикант записував у студії звукозапису Universal Republic Records.

Справжнім проривом став сингл Turn Down for What, записаний в 2014 році з DJ Snake. Ця музична композиція набрала рекордних 203 млн переглядів на YouTube. Дует отримав премію MTV Video Music Awards за найкращу режисуру.

Потім музикант презентував новий сольний альбом Party Animal у 2015 році.

Lil Jon (Ліл Джон): Біографія артиста
Lil Jon (Ліл Джон): Біографія артиста

Що відомо про сім'ю Ліла Джон та його благодійність?

Ліл Джон одружений з Ніколь Сміт. Вони довго не оформляли стосунки. 1998 року у них народився син, а 2004 року вони офіційно оформили стосунки. Сина знаменитого батька зараз публіка знає, як DJ Slade. Батько та мама дуже пишаються ним.

оголошення

Особисте життя шоумен не афішує. В інтернеті можна знайти фотографії та відеоінформацію лише про професійну чи благодійну діяльність зірки.

наступне повідомлення
Kid Ink (Кід Інк): Біографія артиста
Нд Лип 19 , 2020
Kid Ink – псевдонім відомого американського репера. Справжнє ім'я музиканта - Брайан Тодд Коллінз. Він народився 1 квітня 1986 року в Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія). Сьогодні є одним із найпрогресивніших реп-виконавців США. Початок музичної кар'єри Брайана Тодда Коллінза Творчий шлях репера розпочався у 16 ​​років. Сьогодні музикант також відомий не […]
Kid Ink (Кід Інк): біографія артиста