Кузьма Скрябін (Андрій Кузьменко): Біографія артиста

Кузьма Скрябін пішов із життя на піку популярності. На початку лютого 2015 року шанувальників шокувала новина про смерть кумира. Його називали «батьком» українського року.

оголошення

Шоумен, продюсер та лідер колективу «Скрябін» для багатьох залишився символом української музики. Навколо загибелі артиста й досі ходять різні чутки. Подейкують, що його смерть не випадкова, і можливо, в ній знайшлося місце політичним чварам.

Дитячі та юнацькі роки

Дата народження артиста – 17 серпня 1968 року. Він народився на території маленького містечка Самбір (Львівська область, Україна). Андрій із раннього дитинства вбирав звучання «правильної» музики, але не збирався освоювати творчу професію.

Ольга Кузьменко (мама Скрябіна – примітка Salve Music) працювала викладачем музики. Вона з великим задоволенням відкрила синові двері в музичний світ. Ольга Михайлівна жила музикою. Вона їздила колоритними українськими містами, збираючи народні пісні та записуючи їх на магнітофон.

Папа артиста – Віктор Кузьменко – стосунку до творчості не має. Але, незважаючи на це, він навчив сина головному – чесності та порядності. Батьки для Андрія завжди були великим прикладом. Ще в юнацтві він хотів побудувати таку ж міцну та порядну сім'ю, в якій виховувався. Забігаючи наперед, хочеться сказати, що йому це вийшло.

З 8-річного віку хлопець почав відвідувати музичну школу. Він грав на фортепіано, але цікавився звучанням інших інструментів. У школі Андрій не був відмінником, але й не «пас задніх».

Через деякий час сімейство перебралося в Новояворівськ. Батьки, які розуміли важливість іноземної мови – віддали сина до школи з поглибленим вивчанням англійської. У цей час Андрій займався ще й спортом. Він навіть отримав КМС.

Хлопець ідеально знав польську мову, тому любив слухати радіо, яке віщало із сусідньої країни – Польщі. У період, коли в Радянському Союзі не так просто було познайомитись із чимось закордонним – польські радіостанції були, як ковтком «свіжого повітря». Він захопився панк-роком, який згодом трансформувався у нью-вейв. Але тоді в плани Кузьменка ще не входила музика.

Кузьма Скрябін (Андрій Кузьменко): Біографія артиста
Кузьма Скрябін (Андрій Кузьменко): Біографія артиста

Довідка: Нью-вейв - одна з музичних течій. Зазначимо, що цей термін означає різні жанри рок-музики, які виникли на заході 70-х років. Нью-вейв – «порвав» стилістично та ідейно з попередніми жанрами року.

Освіта Андрія Кузьменка

Після закінчення школи він вирушив до Львова, щоб вступити до медичного університету. Андрій мріяв про кар'єру невропатолога. На жаль, але до бажаного навчального закладу він так і не вступив.

Молода людина змушена була вирушити вчитися в училище. Скрябін освоїв професію штукатури. Андрій не хотів прощатися з мрією, а тому став студентом державного університету міста Петрозаводськ. Відучившись рік – його забрали до армії. Але йому таки вдалося отримати диплом «зубного лікаря». За професією молодик не пропрацював і дня.

Творчий шлях Кузьми Скрябіна

Творчий шлях Кузьми почався ще у юнацтві. Зі своїм шкільним другом, артист «сколотив» дует. Хлопці виконували треки у стилі панк. До речі, автором практично всіх композицій у колективі був Андрій.

Паралельно з цим він вважався учасником ще кількох маловідомих українських груп. У цей час він складає музичні твори і виступає на невеликих концертних майданчиках.

Наприкінці 80-х років, разом із однодумцями артист «сколотив» проект «Скрябін». Крім Кузьми до складу новоспеченої групи увійшли: Ростислав Домишевський, Сергій Гера, Ігор Яцишин та Олександр Скрябін.

Практично одразу після створення колективу – хлопці дропнули платівку «Чуєш біль» (зараз лонгплей вважається втраченим – примітка Salve Music). У цей час артисти зняли перший кліп.

1991 року хлопці дали свій дебютний концерт. Вони виступали перед військовослужбовцями. Публіка прохолодно, а то й байдуже, прийняла виступ музикантів.

Через рік учасники «Скрябіна» підписали контракт із продюсерським центром, і лише після цього робота «закипіла». Вони почали записувати лонгплей, але й тут не пощастило – робота продюсерського центру накрилася «мідним тазом». Музиканти залишилися під підтримкою.

Кузьма Скрябін (Андрій Кузьменко): Біографія артиста
Кузьма Скрябін (Андрій Кузьменко): Біографія артиста

Кузьма Скрябін: реліз лонгплею «Птахи»

Далі команда у повному складі переїжджає до столиці України. Переїзд до Києва ознаменував нову епоху. У 1995 році дискографія «Скрябіна» нарешті поповнилася. Артисти представили на суд меломанів платівку «Птахи».

Музичні твори, які очолили трек-лист платівки, дуже відрізнялися за звучанням від того, що хлопці випускали раніше. Танцювальні пісні на «ура» були зустрінуті розпещеною столичною публікою.

Творчість Кузьми та його команди набирало обертів. Поки музиканти не проводили сольних концертів, проте виступали на підігріві у популярних артистів. Андрій взагалі приміряв на себе нове амплуа – він став телеведучим.

Пік популярності колективу припав на 1997 рік. Саме тоді музиканти опублікували один із найдостойніших альбомів дискографії. Йдеться про платівку «Сказки». На підтримку цього лонгплею хлопці провели сольний виступ. Артистів неодноразово визнавали найкращою командою. Їхні лонгплеї розліталися зі швидкістю вітру.

Діяльність колективу «Скрябін» у «нульових»

З приходом нового століття групи почали відбуватися перші серйозні конфлікти. Тепер хлопці грали полегшену версію року, а тексти своїх твір щедро «приправляли» гумором у його найкращому музичному вигляді.

З 2002 року колектив розпочав співпрацю з політичними силами. І, здається, це була їхня головна помилка. Так, лонгплей «Озимі люди» вийшов за підтримки політичного блоку.

2004 року музиканти залишили колектив. Пішов увесь «золотий склад». Біля «керма» залишився лише Скрябін. Колишні учасники колективу перестали спілкуватися між собою. Кузьменко вперше задумався про сольну кар'єру.

За рік дискографія колективу поповнилася збіркою «Танго». Представлену платівку хлопці записали в оновленому складі. «Недоторканим» залишився лише Кузьма.

Кузьма Скрябін: інші проекти

У 2008-му фронтмен колективу представив групу «Паючі труси». Він писав для учасниць колективу музику та тексти (після трагічної смерті Андрія єдиним продюсером колективу став Володимир Бебешко – примітка Salve Music).

За рік відбувся реліз платівки «Скрябін-20». Діти відкатали тур на підтримку збірки. Паралельно із цим артист розповів, що записує сольний альбом.

2012 року Андрій представив проект «Злий репер Зенік», який практично залишився непоміченим серед меломанів. Під цим псевдонімом відбулася прем'єра композицій "Металісти", "ГМО", "Гондурас", "Ти Д*хуя П*здіш", "Іспанія", "П*здец", "Шуба", "Баба з Х*йєм", «Разом Нас Багато», «Срака».

Останній альбом гурту «Добряк» був записаний у 2013 році. Нагадаємо, що це 15 студійний альбом колективу. Лонгплей складається абсолютно із різних за звучанням треків. Незважаючи на це, треки поєднані однією емоційною лінією, що дуже нагадує раніше творчість команди.

Збірка була тепло зустрінута шанувальниками колективу. Тоді «фани» ще не знали, що це останній альбом, у записі якого прийняв Кузьма. На кілька треків відбулася прем'єра кліпів.

Телепроекти та шоу за участю Кузьми Скрябіна

Його талант виявився у різних галузях. Він органічно почував себе у ролі ведучого. У середині 90-х років він став провідним програми, яка транслювалася на одному з українських телеканалів – «Території – А». Також він був ведучим "Живий звук".

Проте найбільшої популярності йому приніс проект «Шанс». Нагадаємо, що Кузьма був провідним шоу з 2003 до 2008 року. Він працював у парі із Наталією Могилевською. Зірки часто не могли порозумітися. За жартівливими конфліктами Наталії та Кузьми – любили стежити глядачі. "Шанс" - ідейне продовження передачі "Караоке на майдані".

Переможці «Караоке на майдані» потрапляли до «Шансу», де протягом одного дня над ними працювала команда справжніх професіоналів. Після закінчення дня кожен із учасників на сцені показував номер. Завдяки цьому проекту у зірки «пробилися» Віталій Козловський, Наталія Валевська, гурт «Авіатор» та багато інших.

Кузьма Скрябін: видання книги «Я, «Побєда» та Берлін»

«Я, „Побєда“ і Берлін» – літературний дебют Андрія Скрябіна. Книжка була видана українським «Фоліо» у 2006 році. До збірки увійшло дві повісті, а саме – Я, „Побєда“ і Берлін” та „Місто, в якому не ходять гроші”, а також тексти відомих треків гурту „Скрябін”.

Книга просякнута яскравим гумором та веселим настроєм (все у стилі Кузьми). Повісті відносять до пригод та гостросюжетного трилера. 2020 року за книгою почали знімати стрічку.

Кінострічка «Я, “Побєда” і Берлін» – історія звичайного хлопця, який тільки-но почав займатися музикою. За кілька днів до концерту він разом зі своїм другом Бардом вирушає до Берліна на старій «Перемозі». Подейкують, що там старий колекціонер хоче обміняти перемогу на Мерс. Кузьма обіцяє своїй дівчині встигнути повернутись додому, щоб відіграти концерти, але все йде не за планом.

Роль Кузьми дісталася Івану Бліндару. Наприкінці лютого 2022 року ТНМК випустила кавер на трек Скрябіна «Кольорова». Пісня стане саундтреком до кінострічки.

Кузьма Скрябін: подробиці особистого життя

У 90-х він узяв у подружжя Світлану Бабійчук. За кілька років у них народилася донька, яку назвали Марія-Барбара. Світлана була єдиною жінкою в житті артиста, яку він зважився взяти в подружжя.

Кузьма Скрябін називав її своєю музою. Скрябін писав для неї пісні. Наприклад, трек «Шампанські очі» – музикант присвятив саме цій чарівній жінці.

Цікаві факти про Кузьму Скрябіна

  • Кузьма – перший продюсер вже уславленого колективу DZIDZIO.
  • Протягом усього життя він приховував свою дружину, і вона не хотіла світитися перед камерою.
  • Скрябін присвятив подіям в Україні революційний хіт «Революція у вогні».
Кузьма Скрябін (Андрій Кузьменко): Біографія артиста
Кузьма Скрябін (Андрій Кузьменко): Біографія артиста

Останні роки життя та смерть Кузьми Скрябіна

За кілька днів до трагічної смерті артист дав інтерв'ю, в якому розповів про власне ставлення до подій, що відбуваються на сході України, мобілізації українців та чинної влади. 

У лютому 2015 року у Кривому Розі артист давав концерт. 2 лютого його не стало. Він загинув унаслідок аварії. Музикант помер до швидкої допомоги. Причина смерті – травми, несумісні із життям.

Водій, який був причетний до аварії вижив. Згодом в інтерв'ю він скаже, що того дня була слизька дорога, а Скрябін летів на великій швидкості. Автомобіль артиста справді був схожий на купу заліза.

Після смерті співака його дружина знайшла композиції на політичну тему. Але кілька «гострих» треків Андрій заспівав за життя. Йдеться про композиції «С*ка війна» та «Лист до президентів». Після публікацій композицій ЗМІ, а також шанувальники почали припускати, що смерть Кузьми не випадкова.

оголошення

Через деякий час «1+1 Продакшн» на згадку про Скрябіна організували концерт. Він відбувся у Палаці Спорту 20 травня 2015 року. Пісні Кузьми співали Руслана, В'ячеслав Вакарчук, Бумбокс, Тарас Тополя, Іван Дорн, Валерій Харчишин, Pianoбой та інші.

наступне повідомлення
Emma Muscat (Емма Мускат): Біографія співачки
Вт Лют 22 , 2022
Emma Muscat – виконавиця чуттєвих композицій, автор-пісень та модель з Мальти. Її називають мальтійською іконою стилю. Емма використовує оксамитовий голос як інструмент, щоб показати свої почуття. На сцені артистка почувається легко та невимушено. 2022 року їй випала можливість представити свою країну на пісенному конкурсі «Євробачення». Нагадаємо, що захід […]
Emma Muscat (Емма Мускат): Біографія співачки